
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 20 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 274
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24355
Ext.Price$0.24355
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24355 | $0.24355 |
| 10 | $0.21915 | $2.19150 |
| 50 | $0.19720 | $9.86000 |
| 100 | $0.17745 | $17.74500 |
| 500 | $0.15967 | $79.83500 |
| 1000 | $0.14367 | $143.67000 |
| 3000 | $0.12928 | $387.84000 |
| 5000 | $0.11633 | $581.65000 |
